ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES:
+48 503 177 561
kontakt@pgwi.pl
MASZ PYTANIA?
ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ
ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:
Tworzymy optymalną strategię komercjalizacyjną. Usługa również dostępna w wariancie kompleksowym obejmującym wycenę technologii
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
W ramach drugiej edycji konkursu TANGO, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, AGH potrzebowało rozbudowanej analizy dla innowacyjnej technologii oczyszczania wody.
W ramach przedsięwzięcia były niezbędna:
Analiza rynku i konkurencji, zawierająca:
Identyfikacja miejsc gdzie można wykorzystać technologie,
Identyfikacja potencjalnych odbiorców,
Analiza potencjalnego popytu,
Analiza przewag konkurencyjnych
Analiza konkurencji i substytutów.
Strategia komercjalizacji, zawierająca:
Analizę ścieżek komercjalizacji i rekomendacje,
Analizę ryzyka wdrożeniowego,
Analizę potencjalnych partnerów biznesowych.
Studium wykonalności, zawierające:
Analizę wariantów wdrożeniowych,
Analizę finansowa – analiza progu rentowności,
Plan wdrożenia technologii i niezbędne nakłady inwestycyjne,
Analizę wrażliwości,
Analizę społeczno-ekonomiczną wdrożenia technologii.
II konkurs TANGO był wspólnym przedsięwzięciem dotyczącym wsparcia praktycznego wykorzystania wyników badań podstawowych i realizowany był przez wcześniej wspomniany NCBR oraz Narodowe Centrum Nauki. Jego celem było stworzenie pomostu pomiędzy uzyskanymi wynikami badań podstawowych, a możliwym zastosowaniem tych wyników w praktyce gospodarczej i społecznej.
W ramach naszych analiz przygotowaliśmy 3 obszerne raporty, zgodne z zakresem, a nawet wykraczające poza zakres prac – uważaliśmy, że analizę należy rozszerzyć o kilka punktów, żeby dała pełniejszy obraz sytuacji. Raporty oddaliśmy w uzgodnionym wcześniej terminie, a przygotowali je nasi doświadczeni analitycy.
Technologia to bardzo innowacyjny system do oczyszczania wody. Jest bardzo wiele miejsc, w którym potencjalnie można by ją wykorzystać (m.in. rzeki i zbiorniki wodne, składowiska odpadów, zakłady produkcyjne) – zgodnie z naszą analizą takich miejsc jest co najmniej kilkaset w Polsce, co się bezpośrednio przekłada na liczbę potencjalnych instalacji. Co więcej technologia wpisuje się w obecne trendy ochrony środowiska, co czyni ją jeszcze atrakcyjniejszą.
Akademia Górniczo-Hutnicza nawiązała z nami współpracę przede wszystkim ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie doradztwa technologicznego i analiz rynkowych technologii. Drugim powodem były nasze doświadczenia ze wcześniejszymi edycjami konkursu TANGO oraz innymi konkursami ogłaszanymi przez NCBR.
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska to jeden z 16 wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej. Na wydziale prowadzonych jest wiele badań. Naukowcy pracujący na wydziale regularnie zdobywają granty w konkursach i programach.
KLIENT: Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej
POTRZEBA: Analiza rynkowa, strategia komercjalizacji oraz studium wykonalności technologii w ramach II edycji konkursu TANGO ogłoszonego przez NCBR
DLACZEGO PGWI: Doświadczenie w doradztwie technologicznym oraz praktyka w poprzednich edycjach konkursu TANGO i innych ogłaszanych przez NCBR
TECHNOLOGIA: Innowacyjna technologia oczyszczania wody
REZULTAT: Przygotowanie 3 obszernych raportów zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi II edycji konkursu TANGO
Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
+48 503 177 561
kontakt@pgwi.pl
KRS: 0000558652
NIP: 5223029463
SOCIAL MEDIA
NEWSLETTER
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.