ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES:

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

Wyceniamy technologie, znaki towarowe, licencje i wiele innych. Wyceniamy również w ramach konkursów i programów, m.in. Inkubator Innowacyjności, Sieć Otwartych Innowacji, Szybka Ścieżka

AKREDYTACJA ARP S. A.

WYCENY TECHNOLOGII

Zrealizowane usługi

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

       Zarezerwuj spotkanie

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

W kwietniu 2020 roku Autodesk zwrócił się do PGWI, akredytowanego doradcy ARP w zakresie wyceny wartości niematerialnych i prawnych (WNiP), w celu uzyskania 3 wycen WNiP. Firmie zależało na profesjonalnym podejściu i szybkiej realizacji projektu. Autodesk stworzone przez nas wyceny udostępnił swoim klientom, aby ci mogli uzyskać grant na transfer innowacyjnych technologii oferowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) w ramach projektu Sieć Otwartych Innowacji (SOI). Projekt ten jest szansą dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na rozwój poprzez zakup innowacyjnych technologii, które normalnie mogłyby znaleźć się poza ich zasięgiem finansowym.
 

Potrzeba klienta

Wszystkie 3 wyceny dla Autodesk przygotowaliśmy w 30 dni. Wyceny przygotował nasz doświadczony zespół analityków w formie raportów, których zakres w pełni odpowiadał szczegółowym wymaganiom ARP i projektu SOI. Przypominamy, że wycena WNIP, to proces niezwykle ważny, ponieważ wspomaga proces transferu technologii i jest konieczna do ustalenia ceny i warunków transakcji.
Dzięki naszej pracy, klienci Autodesk aplikowali o grant z produktami o łącznej wartości ponad 4 mln EUR, łącznie uzyskując dofinansowanie na kwotę 3,2 mln PLN. Grant uzyskały m.in. takie firmy jak:

  • MK Janura Sp. z o.o. Sp. k.

  • Tacakiewicz sp. z o.o. Ferma Kresek sp.k.

  • UCEES Sp. z o.o. Sp. k.

  • K&L ART DESIGN Autorska Pracownia Projektowa Grzegorz Krychowski

  • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „Firmus” Sp. z o.o.

  • Industria Project Sp. z o.o.

  • Sanidraft Tomasz Pilżys

  • Maciej Konrad Saczuk „Whitemoose”

  • SALVAGE Sp.z o.o.

  • Design Construction Studio spółka cywilna Andrzej Redmerski, Robert Modzelewski, Agnieszka Redmerska, Edyta Modzelewska

  • Konstruktor Group Sp. z o.o.

  • Astronika Sp. z o.o.

  • Europrojekt Gdańsk S.A

  • ORIGNALBLANC sp. z o.o.

  • Pracownia Projektowa Instalacji Sanitarnych Grażyna, Jacek i Piotr Szumscy S.C.

  • Atelier ZETTA Zenon Zabagło

  • „Hrynkiewicz i Synowie” Jolanta Hrynkiewicz

  • Jakusz Sp. z o.o.

  • BIM ENGINEERS Sp. z o. o.

 

Rezultat współpracy

3 wycenione technologie to: 

  • Architecture Engineering Construction Collection,

  • Product Design & Manufacturing Collection,

  • Vault Professional.

Są to bardzo zaawansowane technologicznie oprogramowania, które na rynku pod wieloma względami zostawiły konkurencję w tyle. Dlatego też, firmy projektowe i wykonawcze z branży budowalnej czy przemysłowej, ale również ze wszystkich branż komplementarnych, aby udoskonalić swój proces projektowy i wytwórczy powinny stosować najnowsze technologie CAD/ CAM/ CAE/ BIM/ PDM. Wykorzystanie takich zaawansowanych technologii pozwala na zdobycie przewagi konkurencyjnej – projekty są tworzone szybciej, dokładniej i lepiej niż u konkurencji, a dodatkowo są wydajnie przechowywane. 
Co więcej, technologie wpisują się w wiele Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS 2. Innowacyjne technologie, procesy i produkty sektora rolno-spożywczego i leśno-drzewnego, KIS 5. Inteligentne i energooszczędne budownictwo, KIS 6. Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku, KIS 10. Inteligentne sieci i technologie informacyjno-komunikacyjne oraz geoinformacyjne, KIS 13. Inteligentne technologie kreacyjne), czyli priorytetowe obszary rozwoju polskiej gospodarki.

 

Technologia

Renomowana firma, jaką jest Autodesk, musiała mieć pewność, że usługa którą zamówią będzie zrobiona starannie, dokładnie i w sposób w pełni pokrywający szczegółowy zakres ARP. Jako akredytowany doradca ARP w zakresie wyceny WNiP w ramach projektu SOI taką pewność zapewnialiśmy.
 

Dlaczego PGWI

Autodesk to międzynarodowa korporacja tworząca oprogramowanie komputerowe, wykorzystywane w procesach projektowych i wytwórczych w wielu różnych branżach. Autodesk jest jednym ze współtwórców oprogramowania projektowego (CAD/ CAM/ CAE/ BIM) i zarazem jednym z liderów na rynku światowym.
 

Kim jest klient

PODSUMOWANIE

KLIENT: Autodesk Sp. z o.o., branża IT

POTRZEBA: Wycena technologii na potrzeby projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, Sieć Otwartych Innowacji

DLACZEGO PGWI: Akredytacja w zakresie wyceny wartości niematerialnych i prawnych

TECHNOLOGIA: 3 technologie: AEC Collection, PDM Collection, Vault Professional

REZULTAT: Przygotowanie wyceny technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi projektu SOI

 

CASE STUDY / AUTODESK

Wycena wartości trzech technologii wspomagających proces projektowania, tworzenia i przechowywania danych w branży budowlanej, architektonicznej i przemyśle

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

SOCIAL MEDIA

Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NEWSLETTER

Regulamin

Polityka prywatności

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.