ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES:
Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
+48 503 177 561
kontakt@pgwi.pl
MASZ PYTANIA?
ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ
ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:
Politechnika Lubelska starała się o dofinansowanie projektu technologii w ramach X edycji programu LIDER. W związku z tym poszukiwała doświadczonego doradcy, który na co dzień zajmuje się analizami zapotrzebowania rynkowego, analizami rynku i konkurencji oraz analizami wdrożenia (zarówno opracowanie ścieżki komercjalizacji jak analizę ryzyka, wrażliwości, opłacalności wdrożenia i analizę innych korzyści dla przedsiębiorcy wynikających z wdrożenia technologii). LIDER to program NCBR i jest skierowany do młodych naukowców, którego celem jest poszerzenie ich kompetencji w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym przy projektach posiadających potencjał wdrożeniowy.
Analizę w postaci raportu, którego zakres był określony przez Politechnikę Lubelską i program LIDER, przesłaliśmy w wymaganym przez klienta czasie. Raport został przyjęty przez Politechnikę bez uwag, a stworzył go nasz doświadczony zespół analityków.
Technologia to element, który można znaleźć w wielu maszynach i urządzeniach (m.in. w układach napędowych i turbinach). Cechą wspólną tych maszyn jest to, że generują hałas i drgania, co z jednej strony jest uciążliwe dla pracujących obok ludzi, a z drugiej zmniejsza żywotność takiej maszyny i zwiększa częstotliwość napraw, co generuje koszty. Takie maszyny i urządzenia występują m.in. w branżach:
wydobywcza,
metalowa,
maszynowa,
motoryzacyjna,
cementowa,
celulozowo-papiernicza,
drzewna,
energetyczna,
stoczniowa i offshore,
spożywcza,
logistyczna.
Dzięki technologii, przedsiębiorstwa z powyższych branż mogą uzyskać przewagę konkurencyjną, dzięki optymalizacji kosztowej oraz większej efektywności pracowników stacjonujących wokół maszyn.
Politechnika Lubelska nawiązała z nami współpracę dzięki naszej wcześniejszej owocnej współpracy – opracowywaliśmy dla Politechniki Lubelskiej technologie na Inkubator Innowacyjności oraz w ramach zlecenia komercyjnego. Wiedzieli, że posiadamy odpowiednie doświadczenie i kompetencje, aby zrealizować projekt. Powracający klient jest dla nas najwyższym wyznacznikiem jakości.
Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej to jedna z najlepszych jednostek naukowych w Polsce. W 2018 roku wydział uzyskał najwyższą możliwą kategorię od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – A+. Wyróżnienie to zostało przyznane zarówno za działalność naukową jak i badawczo-rozwojową.
KLIENT: Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej
POTRZEBA: Analiza rynku i wdrożenia technologii w ramach X edycji programu LIDER ogłoszonego przez NCBR
DLACZEGO PGWI: Doświadczenie i kompetencje w analizach rynkowych i wdrożeniowych technologii oraz wcześniejsza owocna współpraca
TECHNOLOGIA: Technologia redukująca drgania i hałas w maszynach przemysłowych
REZULTAT: Przygotowanie analizy rynku i opłacalności wdrożenia technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi X edycji programu LIDER
Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
+48 503 177 561
kontakt@pgwi.pl
KRS: 0000558652
NIP: 5223029463
SOCIAL MEDIA
NEWSLETTER
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.